'Müşterilerimiz için uzun ömürlü markalarla çalışıyoruz'

2008 yılında geliştirilen Senninger’in özel UP3 (Evrensel Pivot Ürünler Platformu) ürün serisi, i-Wob, Xi-Wob, LDN, Super Sprey ve Xcel-Wobbler UP3 TOP’un kanıtlanmış teknolojilerine önemli faydalar ekleyerek nozul değişikliklerini sadece bir tık uzakta hale getirir.

Yetiştiriciler yağmurlama paketlerinde farklı akış hızlarından yararlanmak için yeniden püskürtme yapmak isteyebilirler. Çimlenme ve kimyasal ilaçlama için genellikle daha düşük akış hızları kullanılır. Bazı yetiştiriciler kuyu kapasitesinde sık sık düşüşler yaşıyor veya kaynaklarını kendilerine göre yönetmek istiyorlar. UP3 nozul tasarımı, nozul taşıyıcıları için iki uygun seçeneğin yanı sıra kolay nozul değişimi için hızlı bir çözüm sunar; böylece değişikliği yapmaya hazır olduğunuzda bir sonraki nozulunuz her zaman elinizin altında olur.

KOLAY TEMİZLENEN/KOLAY DEĞİŞTİRİLEN NOZUL TASARIMI (Patentli)

Sadece nozulu çıkarmak için sıkıştırın ve çekin, ardından yeniden takmak için yerleştirin ve tıklayın.

Nozullerin temizlenmesi ve değiştirilmesi kolay ve rahattır. Sprinkleri sökmeye veya çıkarmaya gerek yoktur.

Renk kodlu nozullar oldukça görünürdür ve tanımlanması kolaydır. Nozul numaraları (bir inçin 64’ü cinsinden delik boyutlarına karşılık gelir), ikinci rakamın altında yarım boyutlar ve nozulun alt kenarındaki çentikler ile kulakların üzerinde görülebilir.

UP3 ÇİFT NOZUL TAŞIYICI (Patenti Bekleniyor)

İkincil nozula erişmek için nozulu aplikatörden sıkıştırıp çekin, taşıyıcıyı ters çevirin ve ikincil nozulu yerine oturtun. Taşıyıcı, yüksek ve düşük akışlı nozulları gösterecek şekilde işaretlenmiştir.

Aplikatöre takıldığında taşıyıcı üzerinde HIGH görünüyorsa alt akış nozulu kullanılıyor demektir. Taşıyıcıda LOW görünüyorsa, daha yüksek akış nozulu kullanılıyor demektir.

UP3 ÇİFT NOZUL BAĞLANTISI

Standart dikenli x dişli bağlantı parçası yerine kullanılmak üzere tasarlanan bu cihaz, iki ek UP3 nozulu taşır. Püskürtme uçlarını çıkarmak için sıkıştırıp çekin ve yeniden takmak için yerleştirin ve tıklayın.

Nozuller kulaklardaki numaralarla kolayca tanımlanabilir. Sayı ne kadar büyük olursa akış da o kadar yüksek olur.

DÜŞÜK UYGULAMA YOĞUNLUĞU

Akış güdümlü aplikatörler iyi bir atış mesafesi sağlar ancak farklı akışları, tüm akışı anında nispeten küçük bir alana yerleştirir. Bu daha yoğun uygulama toprak yüzeyini olumsuz etkileyebilir. Buna karşılık Xi-Wob, suyu toprak yüzeyinde daha geniş bir alana uygulayarak yağmurlama düzeninin toprak yapısı üzerindeki etkisini azaltır. Daha büyük anlık kapsama alanı, akışın ve tekerlek takibinin azaltılmasına yardımcı olmak için daha yavaş bir giriş hızı sunar.

EŞSİZ BİRLİKTELİK

Xi-Wob, yumuşak, daha düzgün bir dağıtım ve eşit damlacık boyutu sunar. Tutarlı boyuttaki damlacıklar, rüzgar koşullarında sprinklerin desen bütünlüğünü korumaya yardımcı olur ve buharlaşmaya karşı daha dayanıklıdır. Xi-Wob’un damlacık boyutu, uygun deflektörlerin ve çalışma basınçlarının seçilmesiyle toprağın ihtiyaçlarına göre uyarlanabilir.

İstenilen yörünge ve damlacık boyutuna göre üç farklı saptırıcı modeli

*    Daha büyük nozul boyutlarının yalnızca daha yüksek uygulama oranlarına uygun topraklarda kullanılması tavsiye edilir.
**  Optimum performans için Senninger, yalnızca 1-2 açıklık için maksimum aralık kullanılmasını önerir.
Not: Çıkış aralığı 3,0 m’yi (10 ft) aştığında, Xi-Wob’ları mahsul gölgeliğinin üzerinde tutun. Bu özellikle yüksek profilli ürünlerde önemlidir. 10,5 ft’ten (3,2 m) daha büyük ofsetler veya bomlar üzerinde sert kurulum için garanti edilmez. Daha uzun ofsetler ve bomlar, minimum 2 ft (0,61 m) takviyeli esnek hortum gerektirir.

XCEL-WOBBLER® ÜST | WOBBLERS

Senninger, patentli Wobbler teknolojisini, yenilikçi UP3 nozulu kullanan yeni boru üstü Xcel-Wobbler ile genişletti. Bu yeni sprinkler, enerji tasarrufunu artırmak amacıyla düşük basınç için tasarlanmıştır. Rüzgara dayanıklı daha büyük damlacık boyutu üretir. Hafif yağmur benzeri uygulama tüm topraklar ve çeşitli araziler için uygundur.

ÖZELLİKLER

Not: Daha büyük nozul boyutlarının yalnızca daha yüksek uygulama oranlarını kaldırabilecek topraklarda kullanılması tavsiye edilir.

  • Daha büyük nozul boyutlarının yalnızca daha yüksek uygulama oranlarını kaldırabilecek topraklarda kullanılması tavsiye edilir. Daha büyük akışlı modeller mevcuttur. Kare delikli nozullar tavsiye edilmez. 

LEPA & YAKIN MESAFE

Yakın mesafe, düşük basınçlı LEPA sprinkler içeren, su açısından verimli bir sulama uygulamasıdır.

LDN UP3 BUBBLER MONTAJI

Deflektör pedinin kabarcıklı tarafı, kabarcıklı bir akıntı halinde suyu yavaşça toprak yüzeyine biriktirir. Bu havalandırılmış basamaklı akış, rüzgarın ve buharlaşmanın etkilerine direnir. Ayrıca sıra mahsul yapraklarının ıslanmasını önlemek için de kullanılabilir.

KABARCIKLI EKLERLE LDN LEPA ÖRTÜSÜ

Örtü, bir kesici uç içeren saptırıcı pedlerle birlikte kullanılır. Yetiştiriciler, toprak tiplerine ve mahsullerine göre çeşitli deflektörlerin karşısındaki bej kabarcık tampon ekini veya kırmızı CM1 tampon ekini seçebilirler. Örtü, sprinklerden gelen suyu, alanın tam olarak kaplanmasını sağlayan yumuşak kubbe şeklindeki bir desende aşağı doğru saptırır. Daha az konsantre dağılım şekli nedeniyle, LDN Örtüsü oluksuz tarlalarda kullanılabilir ve genellikle çimlenmenin yanı sıra sulama için de kullanılır.

ÖZELLİKLER

PÜSKÜRTME SULAMAYA KOLAY DÖNÜŞÜM

LDN Sprink Düzeneği veya Örtülü LDN ile sprey sulama için deflektörü basitçe büküp çevirin. Yetiştiriciler bu modu çimlenme için kullanırlar. Deflektörler farklı yörüngelere sahiptir – hafifçe yukarı doğru bir püskürtme için mavi (içbükey), hafifçe aşağı doğru bir püskürtme için siyah (düz), yeşil (dışbükey) ve daha yüksek bir püskürtme için beyaz. Yivli veya pürüzsüz olmak üzere farklı yüzeylerde mevcuttur.

OPTİMUM SONUÇLAR İÇİN ŞUNLARI BİRLEŞTİRİN:

Küresel Vana – püskürtme, LEPA ve kimyasal ilaçlama modu arasında geçiş yaparken suyun kolayca kapatılması için.

*Küresel Vana, bir ağırlığın üzerine monte edildiğinde F x M adaptör gerektirir.

LDN® TEKLİ

Senninger LDN (Düşük Sürüklenme Nozulu), birden fazla deflektör yastığını istifleme seçeneği sunan ilk püskürtme nozuluydu. Bu, daha büyük akışların ıslak ayak izini genişletir ve akışı azaltmak için toprağın sızma oranını eşleştirmeye yardımcı olan daha düzgün damlacıklar üretir.

PÜSKÜRTME SULAMADAN VE SULAMAYA KOLAY DÖNÜŞÜM

LDN sprink Düzeneği veya Örtülü LDN ile sprey sulama için deflektör pedini çevirip kilidini açmanız yeterlidir. Ters çevirin ve yerine kilitlemek için çevirin.


LDN, çeşitli saptırıcı ped seçenekleri sayesinde inanılmaz derecede çok yönlüdür. Deflektör pedlerinin yüzeylerinin (düz, oluklu, orta oluklu veya derin oluklu) her biri farklı bir püskürtme deseni ve damlacık boyutu sunar. Her yüzey aynı zamanda istenen atış yörüngesine bağlı olarak üç temel geometride mevcuttur: hafifçe yukarı doğru püskürtme için düz (siyah), içbükey (mavi) ve hafifçe aşağıya doğru püskürtme için dışbükey (yeşil).

KİMYASAL DÖNÜŞÜM

LDN, mısır veya pamuk için kimyasal ped ekleri sunar. Bunlar, haşerelerin saklanabileceği yaprakların alt tarafını yıkamak için mahsul gölgeliğinin altına yukarı doğru bir sprey üretmek üzere tasarlanmıştır. Sulamadan kimyasallaştırma moduna geçmek için saptırıcı pedini bükmeniz ve kilidini açmanız yeterlidir. Ters çevirin ve yerine kilitlemek için çevirin. Herhangi bir LDN Pedi, bir mısır kemigasyon pedi veya pamuklu bir kemigasyon pedi eki ile desteklenebilir.

SÜPER SPREY ®

Senninger Süper Sprey, çeşitli damlacık boyutu, mahsul, iklim ve toprak gereksinimlerini karşılamak için değiştirilebilir saptırıcı ped seçeneklerine sahiptir. Tasarımı, nozul, deflektör ve braket ayakları arasındaki mesafe nedeniyle onu yüzey suları için ideal hale getirir.

ÖZELLİKLER

* Daha büyük nozul boyutlarının yalnızca daha yüksek uygulama oranlarını kaldırabilen topraklarda kullanılması önerilir.

Süper Püskürtme saptırıcı pedleri, şekilleri (düz, içbükey veya dışbükey) ve yüzey tipleri (pürüzsüz, orta oluklu veya derin oluklu) ile tanımlanır.Şekil ve yüzey, sprey desenini ve damlacık boyutunu kontrol etmeye yardımcı olur. Yaprakların alt tarafına ulaşmak için yüksek profilli (mısır) ve düşük profilli (pamuk) kimyasal pedler mevcuttur. Bu geçmeli pedler ve UP3 nozullar, değişen alan, akış ve yetiştirme koşullarına uyacak şekilde sezon boyunca kolayca değiştirilebilir.

SAPTIRICI PEDLER

KAZ BOYNU (GOOSENECK)

Senninger kaz boyunları, uzun ömür için paslanmaz, UV ışınlarına dayanıklı termoplastik malzemelerden yapılmıştır. Bu, bazen galvanizli boynun neden olduğu paslanma nedeniyle tıkanmayı azaltır.

KAZ BOYNU (GOOSENECK)

125°’lik kaz boyunlu ve kafes çubuklu hortum askılarından oluşan Senninger serisi, geniş aralıklı makinelerin daha yakın düşme aralığına dönüştürülmesine olanak tanır ve ekstra çıkış ekleme ihtiyacını azaltır veya ortadan kaldırır.

KAZ BOYNU SİSTEMİ MONTAJI

Not: Kurulum gereklilikleriyle ilgili herhangi bir değişiklik veya silme garantiyi geçersiz kılacaktır.

Gösterilen kaz boynu, Senninger’in darbe modifiye termoplastik nipeli ile önceden monte edilmiştir. Diğer plastik nipel uçlarının kullanılması önerilmez. Nipel başı olmadan da mevcuttur.

KAFES ÇUBUK HORTUM ASKILARI

Senninger’in kafes çubuklu hortum askılarıyla birlikte kullanılan tek ve çift 125° kaz boyunları, açıklık boyunca damlaların kolay konumlandırılmasını sağlar. Daha iyi toprak sızmasını teşvik etmek için ıslak kapsama alanını artırarak uygulama yoğunluğunun azaltılmasına yardımcı olurlar.

ÖZELLİKLER

PSR-2 / BASINÇ REGÜLATÖRLERİ

Senninger basınç regülatörleri, giriş basıncındaki değişikliklerden bağımsız olarak aplikatör tasarımıyla eşleştirilebilen sabit bir önceden ayarlanmış çıkış basıncını korur. Bu, yağmurlama düzeninin bütünlüğünü ve performansını korumaya yardımcı olur.

ÖZELLİKLER

UYGULAMA YOĞUNLUĞU

Sulama sistemlerinde kontrolsüz basınç dalgalanmaları, istenmeyen akış sapmalarına ve aşırı ve yetersiz sulamaya neden olur. Bu dalgalanmalar, bir uç tabancanın açılması / kapatılması, bir köşe kolunun etkinleştirilmesi, alan yüksekliğindeki veya su kaynağındaki değişikliklerle meydana gelir. Basınç regülatörlerinin doğru kullanımı, bir sulama sisteminin genel verimliliğinin korunmasına yardımcı olur.

Basınç regülatörü, giriş basıncının beklenen çıkış basıncının en az 5 psi (0.34 bar) üzerinde olması, ancak yukarıda gösterildiği gibi maksimum giriş basıncını aşmaması koşuluyla önceden belirlenmiş çalışma basıncını koruyacaktır.

DİKKAT: Her zaman tüm kapatma vanalarından aşağıya doğru takın. NSF sertifikalı değil. Sadece dış mekan kullanımı için önerilir.

PSL BASINÇ REGÜLATÖRLERİ

Basınç regülatörü, giriş basıncının beklenen çıkış basıncının en az 5 psi (0.34 bar) üzerinde olması, ancak yukarıda gösterildiği gibi maksimum giriş basıncını aşmaması koşuluyla önceden belirlenmiş çalışma basıncını koruyacaktır.

DİKKAT: Her zaman tüm kapatma vanalarından aşağıya doğru takın.
NSF sertifikalı değil. Sadece dış mekan kullanımı için önerilir.

PMR BASINÇ REGÜLATÖRLERİ

Basınç regülatörü, giriş basıncının beklenen çıkış basıncının en az 5 psi (0.34 bar) üzerinde olması, ancak yukarıda gösterildiği gibi maksimum giriş basıncını aşmaması koşuluyla önceden belirlenmiş çalışma basıncını koruyacaktır.

DİKKAT: Her zaman tüm kapatma vanalarından aşağıya doğru takın.
NSF sertifikalı değil. Sadece dış mekan kullanımı için önerilir.