'Müşterilerimiz için uzun ömürlü markalarla çalışıyoruz'

Hiçbir nozulu çıkarmanıza gerek kalmadan sisteminizi yönetin

3030 Serisinin kalbinde yeni 3NV Nozul bulunmaktadır. 3TN’nin hassas doğruluğuyla tasarlanan bu yenilikçi arama başlığı, sisteminizi “mikro yönetebilmeniz” için birden fazla işlevi birleştirir.

ÖZELLİKLER ve AVANTAJLAR

KORUYUCU KALKAN DAHA UZUN AŞINMA ÖMRÜ VE DAHA FAZLA GÜVENİLİRLİK SAĞLAR.

DAHA BÜYÜK ATIŞ YARIÇAPI

Nelson Pivot Rotator® düşme tüplerinde mevcut olan en büyük atış mesafesine sahiptir. 

Döner tipte bir sprinkler olarak Rotator® daha geniş bir desen oluşturarak daha düşük uygulama oranı, daha az akış ve daha uzun ıslatma süresi sağlar.

RÜZGAR VE BUHARLAŞMA KAYBINI AZALTIR

Rotator®, rüzgar sürüklenmesini ve buharlaşma kaybını en aza indirmek için, rüzgardan aşağıya açılan borulara döner tipte bir yağmurlama sistemi yerleştirme zorluğunu fazlasıyla karşılar.

RENK KODLU NOZULLAR

3NV Nozul sistemi, tanımlanması kolay, aşınmaya dayanıklı, hassas hassasiyette nozullarla 3030 Serisi Pivot ürün serisinin merkezinde yer alır. Bu yenilikçi arama başlığı birden fazla işlevi bir araya getirerek sisteminizi ‘mikro yönetebilmenizi’ sağlar. ‘Açık’, ‘kapalı’, ‘yıkama’ ve ‘hat temizleme’ fonksiyonları arasında BASIN, DÖNDÜRÜN, TIKLAYIN.

ÇOK YÖNLÜ MODÜLER TASARIM

Tek bir sprinkler tüm koşullar için uygun olmadığından, 3030 Serisi basit bir itme ve döndürme işlemiyle kolayca değiştirilebilen modüler tasarım bileşenlerine sahiptir. 

Sezona bir konfigürasyonla başlayıp daha sonra farklı bir konfigürasyona geçmek isteyebilirsiniz.

*     Damlacık boyutunu optimize etmek için basınç ve sprinkler konfigürasyonunun seçimi dikkate alınmalıdır.

**   Minimum ve maksimum nozul boyutlarında basınç sınırları mevcut olabilir.

*** Atış Mesafesi Basınca, Nozul Boyutuna, Montaj Yüksekliğine ve Hidrolik Koşullara Göre Değişir.

PİVOT SPRİNKLER / 3030 S E R İ S İ

ÇOK İHTİYACA YÖNELİK BİR ÜRÜN AİLESİ

DÜNYA ÇAPINDA ÜRÜNLERDE, TOPRAKTA, TARIM UYGULAMALARINDA VE İKLİM KOŞULLARINDAKİ GENİŞ FARKLAR, SU VE ENERJİNİN MEVCUTLUĞUNDAKİ BÖLGESEL FARKLILIKLARLA BİRLİKTE BİR DİZİ SPRİNKLER PERFORMANS ÖZELLİKLERİ GEREKTİRİR. İŞİ YAPMAK İÇİN İHTİYACINIZ OLAN ŞEYLER BİZDE VAR:

İHTİYAÇLARINIZA EN İYİ ÜRÜNÜ SEÇMEK İÇİN AŞAĞIDAKİLERİ DİKKATE ALIN:

MEVCUT BASINÇ | Performansı seçin; su ve enerjiden tasarruf edin.

İSTENİLEN ÜNİFORMİTE VE ATIŞ MESAFESİ | Rotator mümkün olan en yüksek homojenliği sağlar.

TOPRAK ÇEŞİTLERİ | Uygulama oranlarıyla ilgili infiltrasyon eğrileri için bize danışın.

RÜZGAR DURUMLARI | Su desenini doldururken aynı zamanda rüzgarla mücadele etmek için çok yönlü plaka seçeneklerine sahip yağmurlama sistemini seçin.

3030 SERİSİ / Ö Z E L L İ K L E R İ

ATIŞ ÇAPI, BASINÇ VE NOZUL ARALIĞI

3030 SERİSİ / Ö Z E L L İ K L E R İ

UYGULAMA ORANLARINI ANLAMAK

CENTER PİVOT SPRİNKLER İÇİN ÜSTÜN UYGULAMA ORANLARI İLE, DAMLA TÜPLERDE EN GENİŞ ATIŞ MESAFESİ SAĞLAYAN ROTATOR®’UN TOPRAĞIN SIZMA ORANLARINA EN YAKIN OLAN OLDUĞU AÇIKTIR. SIZMA İÇİN EN İYİ DURUM TOPRAK YÜZEYİNİ AÇIK TUTARAK GENİŞ UYGULAMA GENİŞLİĞİ KULLANARAK SU UYGULAMAKTIR.

TOPRAĞIN SIZMA ORANINA DAHA YAKIN BİR UYGULAMA HIZINDA SU UYGULAYABİLEN SPRİNKLER PERFORMANSI OLMADAN, DAMLALARLA ELDE EDİLEN VERİM VE DÜŞÜK BASINÇLA TASARRUF EDİLEN PARA KISA SÜREDE TÜKENMEK ÜZERE KAYBOLUR.

Ortalama uygulama oranı (AAR), ıslanan alan üzerinde su uygulama oranıdır. Islanan alan içinde homojenliği varsayan ortalama bir değerdir. Pivot ortalama uygulama oranları, bir center pivotun dış kısmında gereken daha yüksek akış talepleri ile artar. Karşılaştırmalı olarak, farklı yağmurlama seçeneklerini analiz ederken, üstün atış mesafesi daha düşük ortalama uygulama oranları sağlar.

HASSAS SULAMA — BAŞTAN SONA

DURUM TESPİTİNİZİ YAPIN

Center pivot sulama için doğru bir nozul şeması önemlidir. Nelson, bayilerin ve distribütörlerin sistem özelliklerini girdikten ve pivot açıklıklarını, bağlantı parçalarını, sprinklerleri ve regülatörleri seçtikten sonra nozul boyutunu belirlemeleri için son derece gelişmiş bir tasarım aracı geliştirdi. Dairesel sulama yapmak karmaşıktır; işi ilk seferde doğru yapmak için gerekli araçları kullandığınızdan emin olun.

PERFORMANS VERİSİ

Nozul boyutlandırma sistemi 128 inçlik artışlara dayanmaktadır; 3TN/3NV Nozul #26, 26/128 inçlik bir delik çapına sahipken, 3TN/3NV Nozul #27, 27/128 inçlik bir delik çapına sahiptir. 3TN Nozullar için, tek numaralı nozullarda sayı işaretinin etrafında bir renk kutusu bulunur. Bu renk kutusu bir sonraki daha büyük nozul boyutunun rengini belirtir. Tek numaralı 3NV Nozullar, ikincil renk yerine fistolu bir kenara sahiptir.

ZORLU ALAN ORTAMLARINDA HASSASİYET DOĞRULUĞU

CENTER PİVOT SPRİNKLER TASARIMINDA BASINÇ REGÜLATÖRÜNÜN İŞLEVİ, HİDROLİK KOŞULLAR, YÜKSEKLİK DEĞİŞİKLİKLERİ VE POMPALAMA SENARYOLARI NEDENİYLE SİSTEM BASINCINDAKİ DEĞİŞİKLİKLERDEN BAKILMAKSIZIN, DEĞİŞEN BİR GİRİŞ BASINCINI AYARLANAN ÇIKIŞ BASINCINA SABİTLEMEKTİR.

AVANTAJLARI, EŞSİZ BİR SU UYGULAMASI DERİNLİKLİLİK, KONTROLLÜ SPRİNKLER PERFORMANSI (DAMLACIK BOYUTU VE ATMA MESAFESİ) VE SİSTEMİN ÇALIŞMASINDA ESNEKLİK İÇERMEKTEDİR.

PERFORMANS VERİSİ

Nelson Evrensel Basınç Regülatörü, 15 PSI (1,0 BAR) ve üzeri basınçta 12 GPM'ye (2,7 M3/H) varan bir akışa sahiptir.

NE KADAR YÜKSEKLİK DEĞİŞİKLİĞİ KABUL EDİLEBİLİR?

%10'DAN AZ AKIŞ DEĞİŞİMİ İYİ BİR KURALDIR.

Bu grafik, yüzde on veya daha fazla akış değişimine neden olacak yükseklik sınırına dayanmaktadır. En alçak noktadan itibaren yükseklik değişimi çizginin üzerindeyse yüzde 10’dan fazla bir akış değişimi meydana gelecektir. Daha düşük tasarım basıncının, basınç regülatörleri tavsiye edilmeden önce daha az yükseklik değişikliğine izin verdiğine dikkat edin.

NOT: Yükseklik değişiklikleri basınç regülatörlerine ihtiyaç duymasa bile diğer avantajlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

DÜZENLEME SİSTEMLERİ İÇİN TEKNİK İPUÇLARI

ÖNEMLİ: Regülatörün düzgün çalışması için yaklaşık 5 PSI (0,35 BAR) ekstra basınca izin verin. Örneğin, 20 PSI (1,4 BAR) basınç regülatörü için minimum tasarım basıncı 25 PSI'dır (1,7 BAR).

ÖNEMLİ: Sisteminiz Nelson sprinkler ile tasarlanmışsa Nelson Basınç Regülatörlerini kullanın. Bireysel üreticilerin basınç regülatörü performansı farklılık gösterir. Değiştirme, hatalı nozul seçimine neden olabilir.

Beklenen Performans Beyanı. Nelson Basınç Regülatörleri, üreticinin değişim katsayısının %6’sına kadar doğrudur.

SİSTEM SONU / SPRİNKLER SEÇENEKLERİ

KISA VE UZUN ATIŞ YARIÇAPI İÇİN PİVOT SONU SPRİNKLER SEÇENEKLERİ

DÜŞÜK BASINÇTA EK ALAN

PİVOT SPRİNKLERİN BAŞKA HİÇBİR UCU 15-60 PSI (1-4 BAR) DÜŞÜK BASINÇ ARALIĞINDA ÇALIŞMAZ VE 10’A KADAR EK SULAMA SAĞLAMAZ (1/4 MİL PİVOT ÜZERİNDE).

R55 VT Pivot Sonu Sprinkler, çiftçilerin merkezi pivotlarla sulama yapma şeklini değiştiriyor. Saha özelliklerine ve sulama cihazı tercihlerine bağlı olarak hem pivotun tam dönüşü boyunca hem de sadece köşelerde ilave alan toplamak için kullanılabilir. Daha yüksek hacimli Big Gun® Sprinkler ile birlikte veya tek başına kullanılabilir. R55 VT (mavi plakalı), çıkıntının ucuna dik konumda monte edilmelidir. 

Özel olarak tasarlanmış yeşil plakaya sahip Yeni R55i VT, ters uygulamalar için üretilmiştir. Bu konfigürasyonun kurulumunun daha kolay olduğu ve bazıları sistemin sonunda biriken kalıntıların yönetilmesine yardımcı olmada etkili olduğunu söylüyor. Ters çevrilmiş yeşil plakanın yarıçapının genellikle mavi plakaya göre daha az olduğunu lütfen unutmayın.

Nelson’ın R55VT ve R75 Pivot Sonu Sprinkler Sistemlerinin, Uç Sprinkler Adaptörü ile herhangi bir merkezi pivot sistemine eklenmesi artık daha da kolay. Ağır hizmet tipi NPT veya BSP dişli seçenekleri arasından seçim yapın. Bu adaptör pahalı bağlantı parçalarını ortadan kaldırır ve kurulumu çok kolaydır. (Darbeli sprinkler ile kullanılmamalıdır.)

İKİNCİL BİR SON TABANCA, PİVOT KÖŞEYE GİRERKEN / ÇIKARKEN VE YOLLAR, BİNALAR GİBİ ENGELLERİN ETRAFINDAN SR100'ÜN YAPAMAYACAĞI YERLERİ SULAYARAK FAZLADAN DÖNÜM TOPLAYABİLİR.

ROTATOR® TEKNOLOJİSİ YENİDEN TASARLANDI

PİVOT SPRİNKLERİN YENİ R75 UCUYLA TANIŞIN. BU ÇOK YÖNLÜ, YÜKSEK ÜNİFORMİTELİKLİ SPRİNKLER ALANDA KANITLANMIŞ ROTATOR® TEKNOLOJİSİNE DAYALIDIR. R75 VE R75LP (DÜŞÜK BASINÇ SEÇENEĞİ), KÖŞELERİN DOLDURULMASINA VE EK ZEMİN KAZANILMASINA YARDIMCI OLUR... 70 FEET'E (21 M) KADAR.

BİR NEDENLE HALA YANINDAYIZ