ATLANTiS tarafından üretilen uzun ömürlü, galvanizli çelik borulu PolyPipe.

YÜKSEK PERFORMANS İLE VERİMLİLİĞİ ARTIRIR

DEMİR BAKTERİLERİ

Özellikle Orta Doğu ülkeleri ve Afrika ülkelerinde yer altı suları milyonlarca yıl içerisinde oluşan fosil su kaynaklarıdır. Bu su kaynaklarının çoğu yüksek düzeyde demir içerir.

Yeraltı sularında bulunan çözünmüş demir demir olarak Demirdir (Fe++). Çözünür demir içeren demir bileşikleri suda çözündüğünde renksizdir.

Demir içeren yeraltı suyu yüzeye pompalandığında ferrik (Fe +++) demire oksitlenir. Bu Ferrik Oksit (Fe2O3) çözünmez ve kırmızımsı/kahverengi renktedir. Yaygın adı pastır ve özellikle pompalara ve Center Pivot borulara verilen hasarlardan sorumludur.

Pas parçacıkları çok küçük olduğundan sulama suyuyla birlikte boru yüzeyine yapışmaya başlar ve zamanla bu parçacıkların çoğu boru üzerinde birikerek borunun çürümesine ve merkez pivotun zarar görmesine neden olur.

Sulama suyundaki demir, bitkiler için temel bir besin maddesi olabilir, ancak bunun yerine havayla temas ettiğinde oksitlenerek Center Pivot sprinkler nozullarını, filtreleri, pompa düzeneklerini ve Center Pivot Span borularını tıkayarak borularda kireç oluşumuna katkıda bulunur ve bu da boruları daraltır. borunun iç çapı. geçen su miktarı önemli ölçüde azalacaktır. Ancak yetersiz su alan bitkilerde yeterli gelişme olmayacağından ciddi verim kayıpları yaşanabilmektedir.

Atlantis Polipipe boru içerisinde demir, kireç veya diğer kimyasalların birikimi daha az olacağından pompanız ilk günkü gibi daha az enerji ile çalışmaya devam edecektir. Çelik boruda birikme olmayacağı için borular çok daha uzun ömürlü olacaktır.

BENZERSİZ KOŞULLAR ÖZEL ÇÖZÜMLER GEREKTİRİR

Atlantis, 5 yılı aşkın Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirdiği Polypipe ile Center pivot ve Lineer sulama sistemlerinin standart galvanizli borusunun iç kısmını polietilen borularla kaplayarak sorunlu su kaynaklarına karşı üstün koruma sağlamıştır. Böylece; 

Özel teknikle sıcak daldırma galvaniz kaplanan sulama borularının içine yerleştirilen 3mm kalınlığında yüksek kaliteli Polietilen sayesinde borular daha uzun süre kullanılmaktadır. Özellikle sulama sularıyla birlikte kimyasal gübreleme veya bitki koruma amacıyla kullanılan kimyasallar borularda ciddi aşınmalara ve hasarlara neden olur. Atlantis Polypipe sayesinde sulama sistemlerindeki galvaniz ve polietilen kaplı borular ekstra uzun ömürlüdür.

AZALTILMIŞ ENERJİ GEREKSİNİMLERİYLE GELİŞMİŞ AKIŞ

DAHA UZUN ÖMÜRLÜ SULAMA SİSTEMİ İÇİN ATLANTIS PolyPipe

Sulama sprinklerlerinde daha düzgün su dağılımı ve daha iyi atış mesafesi sağlar.

Atlantis PolyPipe dışındaki tüm malzemeler su korozyonuna dayanıklı değildir. Suyun kalitesi borunun ömrünü 1 yıl veya birkaç yıl içerisinde kısaltabilir. Atlantis PolyPipe ile su temininde birçok sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Su kaynağının korozyondan kaynaklandığı durumlarda galvanizli ürünlerin dahi zarar gördüğü ve boru ömrünün ciddi oranda kısaldığı görülmektedir.

İhtiyacınız olan boru tipini belirlemek için Atlantis’le iletişime geçmeniz ve su kaynağınızın ayrıntılı bir analizini göndermeniz yeterlidir. Uzman ekiplerimiz kısa sürede size en doğru seçeneği sunacaktır.

TÜM SU KOŞULLARINDA BORU HATTI ÖMRÜNÜ UZATIR

AŞINDIRICI SU ÇÖZÜMLERİ

Poli Boru (HDPE)
Yüksek Yoğunluklu Polietilen (HDPE)

PolyPipe ; Atlantis pivotları, Center Lineer, Çekilebilir Pivot ve tüm Lineer modelleri için mevcuttur.