Enter your keyword

CENTER PİVOT VE LİNEER SULAMA

CENTER PİVOT VE LİNEER SULAMA

Center pivot ve lineer sulama sistemleri dünyanın en ekonomik sulama sistemleridir. 1947 yılından beri kullanılmaya başlanan ve günümüze kadar uzanan yolculuğunda çiftçilerin ve işletme sahiplerinin yıllara göre ihtiyaçları dahilindeki nedenleri ile arazilerinde sulamayı bu sistemler ile yapmışlardır ve yapmaya devam etmektedirler. Arazi sahiplerinin hem daha iyi verim alabilmek hem de maliyetleri düşürmek için kullanmaya başladıkları center pivot ve lineer sistemler yıllar içerisinde bunlara ek olarak günümüzde de şu an en büyük problem olan işçilik konusundaki çözümde de ön plana çıkmaktadır. Genellikle büyük arazilerde kullanılan bu sistemler artık daha küçük arazilerde de tercih edilmektedir. Sadece bir kişi ile binlerce dönümü tek bir düğmeye basarak sulama yapılması diğer sulama sistemlerinin önüne geçmesine neden olmuştur.

Bu anlamda 1998 yılında beri Atlantis Türkiye’de ilk kez center pivot ve lineer sulama sistemlerinin imalatına başlamıştır. Yaşanan zorluklara ve engellere rağmen bize inanan ve yanımızda olan siz değerli çiftçilerimiz ile bugüne kadar gelmiş bulunmaktayız. Geride kalan 21 sene sonunda misyonumuz haline gelen çiftçilerimize en doğru sulama sistemini tanıtmak için elimizden geleni yaptık ve bundan sonra da yapmayı arzuluyoruz. Atlantis center pivot ve lineer sulama sistemlerinin birkaç avantajı nedir dersek ;

  • Minimum işçilik ,
  • Maksimum verim ,
  • Homojen sulama ,
  • Mükemmel çimlendirme ,
  • Gübreleme yapabilme,
  • Uzaktan yönetim,
  • Her türlü tarla bitkisini hatta bodur meyve ağaçlarını ve bağ bitkilerini sulayabilme ,
  • Uzun ekonomik ömür v.s,
  • Her türlü Su ve Toprak koşullarında kullanım,
  • Düşük işletme ve bakım maliyeti

Center pivot ve lineer sulama sistemleri yukarıda saydığımız avantajların yanında diğer yararları ile diğer sulama sistemlerinden daha ön plana çıkmaktadır. Mesela toprak altı sulama da ürünü çimlendirebilmek için önceden yağmurlama yapılması gerekmektedir, ancak Atlantis center pivot ve lineer sulama sistemleri ise herhangi başka bir sisteme ihtiyaç duymamaktadır. Hem çimlendirme hem normal bitki sulamasında en doğru sistem center pivot ve lineer sulama sistemleridir. Günümüz tarımında maksimum kazancı alabilmek için girdi maliyetleri düşürerek en iyi verimi alabilmek gerekmektedir. Center pivot ve lineer sulama sistemleri ile minimum işçilik , elektrik maliyetlerindeki düşüş ile beraber en iyi verim alınabilmektedir.

Atlantis ailesi olarak bundan sonra da en kaliteli pivot ve lineer sistemleri üreterek çiftçilerimize en iyi şekilde hizmet sunmayı istiyoruz. Yurt dışında da artan bir satış grafiği ile ülkemizin ürünlerinin kaliteli olduğunu ispatlıyoruz. Çünkü ülkeler markalarıyla güçlüdür.

No Comments

Leave a Comment

Your email address will not be published.